Egy háztartási locsolórendszer kiépítése többet igényel, mint annak feltérképezése, hogy hol szeretnénk elhelyezni. A telepítés során figyelembe kell venni egy egész sor szempontot és fel kell tenni néhány kérdést. Milyen a víznyomás? Milyen a vízforrás és mekkora mennyiségű víz áll rendelkezésre? Szükség van vízszivattyúra, hogy az öntözőfejek működjenek? Mindezek a szempontok az öntöző ára tekintetében is fontosak. A végcél szintén nagyon fontos a beruházás költségének felmérésekor.
Ha az a célja, hogy időt takarítson meg a kertben, érdemes megfontolni egy teljesen automatizált öntözőrendszer telepítését, amihez távoli hozzáférés van biztosítva az okostelefonjáról. Ebben az esetben magasabb öntöző árakra számíthat. Ha szereti a kertben eltölteni az időt, akkor inkább egy emberi felügyeletet is igénylő rendszer telepítését ajánljuk, hogy közben továbbra is élvezhesse a kertben való jelenlétet. Az ilyen öntöző ára jóval kedvezőbb a távoli hozzáféréssel vezérelhető berendezések költségénél.
A csináld magad öntözőrendszer telepítés előnyei és hátrányai
Amint azt korábban említettük, a locsoló kiépítésének csináld magad módszere feltétlenül megtakaríthat egy szép összeget a kerttulajdonosoknak, de azt is feltételezi, hogy rendelkeznek az összes megfelelő anyaggal és a szakértelemmel. Az öntözőrendszer telepítés egyáltalán nem olyan projekt, amit hosszú ideig el lehet húzni, amíg a szükséges készségeket és anyagokat megszerezzük. A gyepet ért károk minimalizálása érdekében, az öntözőrendszer telepítést egy csapásra kell elvégezni.
Ráadásul a saját berendezés kiépítésének másik nagy hátulütője, hogy jelentősen nagyobb a kockázata a meglévő gyep károsodásának. Egy locsolórendszer szerelő saját maga felel a javításokért, ha ez megtörténik. Ennek ellenére, ha van önbizalma, képességei és hozzáférése a megfelelő anyagokhoz, a csináld magad módszer jó alternatívája lehet a költségek ellenőrzésének és a telepítési ütemterv igényeknek megfelelő kidolgozásának. Ha egyedül végzi, büszkébb lehet a zöldellő kert megjelenésére.