Testünk csodálatos módon van megalkotva, keményen küzd a betegségek ellen, ha az öngyógyító folyamatai beindulnak, sok kórt leküzdhetünk. Ez lehetséges tornagyakorlatok végzésével is, amelyek éppen a szükséges pontokon indítják be a szervezet védekezőképességét. Az Aviva torna „leginkább a kismedencei részre, az úgynevezett dolgozó zónára koncentrál, itt fokozza a vérkeringést és ezáltal javítja a szervek vitamin és hormon ellátását” (forrás: valtozasmuhely.hu). Erre rengeteg hölgynek szüksége lehet, akik sokat szenvednek a havi ciklus idején és már szorongással néznek a menstruáció napjai elé.
Olyan mozdulatokat tartalmaz az Aviva módszer, amiket sikeresen lehet alkalmazni a legkülönbözőbb nőgyógyászati problémák esetében. A tornagyakorlatok nagyobb része olyan medencebillentéseket, illetve csípőforgatásokat tartalmaz, ami feszíti és elernyeszti a petefészek környékét, ily módon aktivizálva annak tökéletes működését. Voltaképpen az Aviva torna nagy hangsúlyt fektet az agyalapi mirigy stimulálására, ami szabályozza a női hormonok termelését.
Nagyon lényeges azonban kiemelni, hogy nem a hormontermelést aktivizálja, hanem olyan esetekben, amikor az egyensúly felborult, egyensúlyba hozza azt. Ez azt jelenti, hogyha valamelyik hormonból kevesebb termelődik a szükségesnél, akkor fokozza, amelyikből túlságosan sok van, annak termelését pedig csökkenti. A szervezet egyensúlyának visszaállítására ideális megoldást nyújt tehát az Aviva módszer, amit Te is megismerhetsz.
Ennek 18 alapgyakorlata 4 órás tanfolyam keretein belül sajátítható el a jelentkező számára. Ezért, ha úgy gondolod, hogy szükséged van erre a segítségre, akkor keresd fel a valtozasmuhely.hu weboldalt és jelentkezz a tanfolyamra! Bár jelenleg, a koronavírus világjárvány okozta helyzetben csak online tanfolyamok indulnak, de így is megtanulhatóak a rendkívül hasznos mozdulatok. Nem érdemes orvoshoz fordulni, gyógyszereket szedni, ha ezzel a metódussal segíthetünk magunkon. Főleg járvány idején lehetőleg kerüljük el a klinikákat!