Ahhoz, hogy meleg vizet használhasson a lakásában a fürdéshez, az áztatáshoz, a főzéshez vagy a fűtéshez, célszerű olyan eszközöket beszereznie, amelyek alacsony energiafogyasztással működnek. A villanybojler felépítéséről és szerkezeti elemeiről is érdemes említést tenni, hiszen jó, hogyha tisztában van az egész rendszer működésével. A bojler beállítása óvatosságot igényel, amihez egy jó szakembert is felkérhet. A szakértő először segít majd eldönteni, hova szerelje fel a bojlert, hogy a lehető legjobban járjon vele.
Igazából a higiéniás igények hozták magukkal a meleg vizet is. A kezdetekben csak a közvetlen felhasználás előtt melegítették fel a fürdéshez használt vizet. Ez volt akkoriban a legkomfortosabb megoldás. Az első vízmelegítő kazánok csak később jelentek meg a köztudatban, amelyek túl nagyméretűek voltak. A villamos áram vízmelegítéshez történő felhasználása először 1803-ban vált kérdéssé, de a kezdeti próbálkozások kudarcot vallottak. Az első használható villanybojler 1896-ban jelent meg, de csak Németországban.
Hazánkba igazából csak 1966-ban került belőle, ugyanis ekkor már elkezdődött a tömeggyártás. A meleget.hu webáruházban megtekinthető 100 literes Ariston villanybojler átfolyós és tárolós változatban is elérhető. Az átfolyós modell azért tűnhet jobb választásnak, mert így folyamatosan van meleg víz, és nem kell azzal foglalkozni, hogy mikor fogy el. Ha nagy a család, vagyis több, mint három főből áll, akkor bizony számolni kell a 100 literes űrtartalmú villanybojlerrel. Természetesen, hiába léteznek eltérő kivitelek, hiszen minden bojlerhez kellenek a következő kiegészítők: víztároló tartály, hőszigetelés, fűtőtest, termosztát, hőmérséklet-korlátozó, biztonsági szelep, burkolat és köpeny.
Ha pedig a kazánt padlófűtéshez szeretné hozzákapcsolni, akkor még puffertartállyal is számolnia kell. Ha házat szeretne építeni, akkor célszerű nagyon átgondolnia azt, hogy milyen fűtésrendszert kíván majd használni. Egy nagyobb méretű villanybojler is működtethető alacsony áron, ha beüzemel egy napelemes rendszert, amellyel plusz áramot tud előállítani. A villanybojler azon része, amelyik a vízzel érintkezik, a legtöbb esetben műanyagból, rézből vagy rozsdamentes acélból kerül legyártásra. A zománcozott acél azért számít tökéletesnek, mert egy ilyen berendezésnél fontos a tartósság. Ha elektromos berendezést vásárol, akkor ne hagyja ki a különböző modellek összehasonlítását, hogy a lehető legjobb változatot választhassa ki a fürdéshez, amellyel még pénzt is megtakaríthat.