A körkivágók nagyon sokfélék lehetnek. A különbségek megfigyelhetőek a kialakítást, a fő alapanyagot és persze az árat illetően is. Attól is függ egy körkivágó ára, hogy gipszkartonhoz, fához vagy fémhez lehet használni. Mindegyik anyaghoz más-más kellékre van szükség annak érdekében, hogy a végeredménnyel teljes mértékben elégedett legyen az ember.
Milyen matériák fúrása oldható meg a körkivágóval? Fát és fémet igazán könnyedén lehet fúrni a megfelelő változattal. Ekkor érdemes a gyorsacélból gyártott modell mellett dönteni, ami fa, pozdorja és bármiféle PVC vágására szolgál. Továbbá remek választás lehet a Wolfcraft vagy épp a Viking brand egyik terméke, hiszen ezek kobalttal ötvözött bimetálból készültek.
A kialakításuknak köszönhetően, akármilyen anyag esetén jónak bizonyulnak. Azonban beton, falazat vagy bármiféle kő nem jöhet szóba. A kellék egy megszokott fúróba könnyedén befogható, mert hengeres vagy hatszög szárral bír. A tégla vagy beton esetében az SDS-Plus körkivágó biztosan beválik.
A Bosch keményfémlapkás befogású eszközei megbirkóznak a falazattal, téglával és még az ytong-gal is. A beton fúrásakor azonban érdemes vigyázni. A pár ezer forintos körkivágót, még ha SDS befogású is, nem szabad betonban használni. Ekkor sokkal jobban jár az ember, ha egy drágább és ezáltal minőségibb modell mellett teszi le a voksát.
Az SDS-Max befogású körkivágót már betonba is lehet használni, ugyanis ebből csak ipari minőséget gyártanak. Mi a helyzet a gránit és a csempe esetében? A márványhoz, gránithoz vagy bármilyen csempéhez biztosan maradéktalanul beválik majd a wolfram-karbid vágóélű körkivágó. A tartozékot a fémreszelékes vágóéléről gond nélkül fel lehet ismerni, ezért a beszerzése nem okoz gondot majd senkinek.
Ezen eszköz esetében természetesen ugyanúgy figyelni kell a lassú fordulatszámra és gondoskodni kell a megfelelő hűtésről is. A tulajdonos sima vízzel is hűtheti a fúrókoronát az alkalmazás során. Ugyanakkor az ütvefúrást mindenképp tanácsos kikapcsolni közben.